Kontakt

• Stredná odborná škola technická, Partizánska 1, Michalovce, pracovisko Močarianska 1
    Partizánska 1, 07192 Michalovce
  • +421 x 0566441459

Štvrtok 28. 3. 2024

Narodeniny a meniny

Štatistika

• Exkurzia Vojany

Dňa 16.6.2015 sa žiaci II.BM a III.BM zúčastnili exkurzie v elektrárni Vojany organizovanej v rámci Medzinárodného týždňa bezpečnosti organizovaného v spoločnostiach skupiny Enel. Po prehliadke elektrárne, kde sme mali možnosť vidieť konštrukciu turbíny a turboalternátor,  bola súčasťou exkurzie aj ukážka techniky závodných hasičov. Keďže počasie nám neprialo, bola táto ukážka prispôsobená do vnútorných priestorov, kde nám hasiči – záchranári predviedli fixáciu zraneného na špeciálnom lôžku a vyprostenie zraneného z automobilu. Pre veľký záujem nám ukázali aj hasenie požiaru z plošiny.

• Futbal

Dňa  15.04.2015 sa žiaci SOŠT zúčastnili okresného kola vo futbale chlapcov stredných škôl, organizovaný Okresným úradom Košice - odbor školstva. Obsadili pekné druhé miesto.

Baňas Pavol IV.CM,  Hvižďák Lukáš IV.CM,  Duhaň Michal II.AM,  Polák Jakub III.BM,  Pavelko Michal III.BM,  Dula  Peter III.BM, Čačko Lukáš III.BM,  Marcinčák Samuel III.BM

• Silový trojboj

Dňa 1.04.2015 sa žiaci našej školy zúčastnili VII. ročníka súťaže „Hľadáme najzdatnejšieho študenta michalovských stredných škôl v silovom trojboji „O pohár primátora mesta Michalovce“ pre šk. rok 2014/2015, kde obsadili v súťaží družstiev pekné  II. miesto,  žiak Vitek  Maroš III. miesto – v kategórii jednotlivcov.

Marek Pirčák IV.DM,  Maroš Vitek  V.BM,  Kristián Kizák IV.BM

!!! Blahoželáme !!!

Do galérie Silový trojboj boli pridané fotografie.

• Volejbal

Dňa 30. 03. 2015 sa žiaci zúčastnili súťaže stredoškolákov vo volejbale, ktorá je organizovaná Okresným úradom  Košice – odbor školstva.  Žiaci  SOŠT aj z pracoviska Močarianska, obsadili v okresnom kole I.miesto a v krajskom finále z 8  družstiev krásne 3. miesto.

Pavelko Michal III.BM,  Marcinčák Samuel III.BM,  Šmiga Patrik II.CM,  Juhász Tibor IV.DM,  Wiercigroch Miloš I.BM.

!!! Blahoželáme !!!

Do galérie Volejbal boli pridané fotografie.

• SOČ 2014/15

Sviatok technikov, technickej odbornosti a vynaliezavosti vyvrcholil 3. marca 2015 školským kolom odbornej činnosti. Zúčastnili sa ho až 98% žiaci končiacich ročníkov. Od 9,00 hod študenti v jednotlivých kategóriach obhajovali svoje práce v odbornej činnosti. Chvíľu pred obhajobou a celkovú atmosféru počas SOČ zachytil objektívom Dominik Čeklovský.

• Úspech na  celoslovenskom kole súťaže ZENIT v elektronike.

V dňoch  4.- 6. februára 2015 sa uskutočnilo v Trenčíne celoslovenské kolo súťaže „ZENIT v elektronike“. Súťaže sa zúčastnilo 15 žiakov z celého Slovenska, ktorí postúpili z krajských kôl. Naše pracovisko reprezentoval  Adam LASSAK z triedy III.BM, ktorý postúpil ako víťaz krajského kola.

Súťaž pozostávala z troch častí. Prvou bola teoretická časť, ktorá obsahovala otázky z elektroniky, elektrotechniky, automatizácie a výpočtovej techniky. Druhou časťou bolo programovanie a treťou praktická časť, v ktorej súťažiaci navrhovali plošný spoj na základe pripravenej schémy. Plošný spoj vyleptali a osadili súčiastkami, pričom sa hodnotila funkčnosť spoja ale aj vzhľad a kvalita spájkovania.

• Vianočný program 2014/2015 a uchaľák

Prijatie do cechu technikov bolo v tomto roku 19.decembra 2014. Do cechu boli slávnostným sľubom prijatí prváci tried I.AM, I.BM, I.CM a I.DM. Okrem zábavných súťaží (žiaci tretích ročníkov), bol súčasťou uchaľáku aj program  (žiaci štvrtých ročníkov).  Fotografie sú  pridané v albume Vianoce a uchaľák.

• Otvorenie šk.14-15
    15. 1. 2015

Do galérie Otvorenie šk.14-15 boli pridané fotografie.

• Odovzdávanie stužiek II.DM

21. novembra 2014 o 13,00 sa tešili s  Odovzdávania stužiek  študenti nadstavbového štúdia triedy  II.DM. Triedna učiteľka Ing.Pavlíková Alena im slávnostne pripla zelené stužky za prítomnosti riaditeľa školy Ing, Kapitana Jaroslava a zástupcu primátora mesta. Slávnosť prebiehala na Mestskom úrade mesta Michalovce a prítomní tejto slávnosti boli aj rodičia a príbuzní našich študentov. Slávnosť pokračovala obedom, na ktorý pozvali študenti svojich pedagógov.

• Mgr. Dagmar Horváthová

Začiatok školského roka - naša kolegyňa  Mgr. Dagmar Horváthová sa rozhodla zmeniť svoje pracovné pôsobisko. Po 30 ročnej činnosti na našej škole, sme sa ešte s Dagmar stretli na malom pohostení.

Ďakujeme jej za dlhoročnú odvedenú prácu.

Kontakt

Partizánska 1, 07192 Michalovce